PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Zabiegi antycellulitowe

Cellulit, medycznie nazywany jest lipodystrofią, co oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Jako, że cellulit jest mocno związany z zaburzeniami hormonalnymi, a ściśle mówiąc – wydzielaniem estrogenów, jest problemem większości kobiet niezależnie od wieku czy wagi. Poza gospodarką hormonalną, przyczyn powstawania cellulitu należy szukać także w zbyt małej aktywności fizycznej, siedzącym trybie życia, dużych wahaniach wagi, paleniu papierosów, nadwadze a także złej diecie. Wyróżnić można również 4 stopnie powstawania tej niedoskonałości:

  • pierwszy stopień to widoczne niewielkie grudki wyłącznie po ściśnięciu fałdu skóry
  • drugi stopień to spadek elastyczności skóry, a ściśnięcie fałdu skóry ukazuje dość wyraźne grudki i nierówności
  • trzeci stopień to cellulit widoczny bez ściskania skóry w pozycji siedzącej jak i leżącej. Skóra jest pofałdowana
  • czwarty stopień to mocno wyraźne zmiany skórne. Charakterystyczne dla tego stopnia jest ból, ponieważ mogą być uciskane zakończenia nerwowe.

Cellulitu na szczęście można się pozbyć. Jednak należy pamiętać, że aby osiągnąć zadowalające nas efekty poza terapią antycellulitową warto przyjrzeć się temu w jaki sposób się odżywiamy i wprowadzić odpowiednie zmiany oraz przede wszystkim zacząć uprawiać aktywność fizyczną, bowiem wg ekspertów powinniśmy robić ok. 10tys kroków dziennie a dodatkowo minimum 3 razy w tygodniu oddać się aktywności o umiarkowanym stopniu intensywności.

Zabiegi, które pomogą walczyć z cellulitem to wszelkiego rodzaju masaże. Jednym z nich jest masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej. Masaż działa na zasadzie podciśnienia co zwiększa przekrwienie i przepływ limfy dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione. Zabieg początkowo może być bolesny, a skóra zaczerwieniona. Należy pamiętać, że jedynie regularne masaże są w stanie zapewnić nam gładką, jędrną i elastyczną skórę.

Masaże na cellulit charakteryzują się dużą intensywnością, są bardziej dynamiczne. Podczas masażu dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej a także usunięcia toksyn z organizmu. Po masażu skóra, jak i mięśnie są ukrwione, a co za tym idzie bardziej dotlenione.

Innym rodzajem masażu manualnego jest drenaż limfatyczny. Jest to nieoceniony zabieg w walce z cellulitem, ponieważ polega na usprawnianiu przepływu chłonki, która odpowiedzialna jest za usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki czemu nierówności na skórze są wyraźnie zredukowane.

Stosunkowo nowym zabiegiem stosowanym w terapii antycellulitowej jest fala uderzeniowa, która przynosi bardzo zadowalające efekty. Podczas zabiegu dochodzi do zmniejszenia objętości i ilości komórek tłuszczowych oraz zredukowanie obrzęku. Dodatkowo fala uderzeniowa stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu po zabiegu skóra jest wygładzona, jędrna i bardziej elastyczna.

Należy pamiętać, że same zabiegi na cellulit nie zlikwidują go, jeśli równocześnie nie zadbamy o odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content