Fizjoterapia estetyczna
Fizjoterapię najczęściej kojarzymy z przywracaniem utraconej sprawności człowieka, bądź z utrzymaniem jej poprzez kinezyterapię czy zabiegi fizykalne. Nieustanny rozwój nauki medycznej jaką jest fizjoterapia, medycyny estetycznej i kosmetologii sprawił, że na rynku powstaje coraz więcej bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów mających na celu skuteczną walkę z niedoskonałościami. Pojęciem, które łączy fizjoterapię z medycyną estetyczną jest fizjoterapia estetyczna. Jest to stosunkowo nowy dział, który stale ewoluuje.
Fizjoterapia estetyczna jest dobrą alternatywą dla osób, które chcą bez ingerencji chirurgicznej zadbać o swoje ciało. Jej celem jest poprawa jędrności skóry, zwalczanie cellulitu, praca nad bliznami, redukcja zmarszczek, przeciwdziałanie starzeniu się.
Cellulit jest problemem bardzo powszechnym wśród kobiet niezależnie od wieku oraz masy ciała. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Są to zmiany w tkance podskórnej pojawiające na się wskutek nierównego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, przez co skóra nie wygląda na gładką i jędrną i daje efekt tzw. „pomarańczowej skórki”. Dzięki takim zabiegom jak zabieg falą uderzeniową, masaż bańką chińską, czy innego rodzaju masażom dostosowywanym indywidualnie do potrzeb pacjenta, można skutecznie walczyć z problemem cellulitu.
Fizjoterapia estetyczna to również ujędrniające zabiegi twarzy i szyi mające na celu wpłynąć na redukcję zmarszczek, obrzęków, rozluźnić napięte mięśnie mimiczne oraz wyraźnie ukrwić poddany masażowi obszar. Masaż twarzy i szyi jest na pewno bardzo dobrym uzupełnieniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Równie istotnym zagadnieniem fizjoterapii estetycznej jest praca nad bliznami, po różnego rodzaju interwencjach chirurgicznych. Miejsce zrostu blizny jest bardzo często zgrubiałe, sztywne, czy mało elastyczne i może prowadzić do wielu problemów związanych z zakresem ruchomości czy zaburzeń czucia danego obszaru.
Fizjoterapia estetyczna ma na celu walkę z niedoskonałościami skóry, a sposób ich usuwania poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne jest nieinwazyjny i przyjazny dla pacjenta.