PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego jest zniwelowanie przykrych skutków przemęczenia fizycznego i psychicznego oraz nadmiernego stresu. Intensywne tempo życia, stres i brak czasu dla siebie powoduje, że człowiek czuje się spięty i pozbawiony sił witalnych. Profesjonalny masaż relaksacyjny w Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie i Stargardzie pozwoli przywrócić dobre samopoczucie.

Jak wygląda masaż relaksacyjny?

Fizjoterapeuta wykonujący masaż relaksacyjny wykorzystuje techniki klasyczne, takie jak rozcieranie, głaskanie czy ugniatanie. Ogólna stymulacja skóry i znajdujących się w niej zakończeń nerwowych, a także tkanki łącznej, tkanki tłuszczowej, mięśni, ścięgien i układu limfatycznego sprzyja odprężeniu całego ciała. Podczas terapii manualnej pobudzane są układy krwionośny, limfatyczny i hormonalny. W masażu relaksacyjnym ruchy wykonywane są powoli i płynnie.

Stymulacji można poddawać dowolną strefę ciała – najczęściej są to plecy i kark, ale można masować również nogi, stopy, głowę i twarz. W terapii wykorzystuje się olejki o właściwościach relaksujących, np. lawendowy, różany i inne. Ten rodzaj masażu przynosi same pozytywne rezultaty, a więc m.in. odprężenie chronicznie spiętych mięśni, poprawę krążenia, przyspieszenie metabolizmu komórkowego, redukcję bólu itp.

Kiedy warto zdecydować się na masaż relaksacyjny?

Warto zdecydować się na masaż relaksacyjny w przypadku chronicznego zmęczenia, poczucia braku energii, a także bezsenności czy długotrwałego stresu. Jest on rekomendowany pacjentom borykającym się z uczuciem napięcia mięśniowego, a także z występującą nerwową nadpobudliwością. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny jest bezpiecznym zabiegiem, który jest w stanie przywrócić pierwotną harmonię w organizmie i umyśle każdego człowieka.

Jakie daje efekty masaż relaksacyjny?

Zobacz również: masaż leczniczy

Do najważniejszych efektów masażu relaksacyjnego można zaliczyć nie tylko uczucie relaksu i ogólnego rozprężenia, ale poprawę funkcjonowania wielu obszarów organizmu. Masaż stymuluje układ limfatyczny – toksyny są szybciej usuwane z organizmu, co przekłada się na wzmocnienie odporności. Ogólna poprawa ukrwienia ciała powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych, co zapobiega powstawaniu zakrzepów żylnych w przyszłości.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content