PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Masaż modelujący, ujędrniający, odchudzający

Zadaniem masażu antycellulitowego jest zwiększenie ukrwienia tkanek, odprowadzenie nadmiaru wody oraz toksyn z organizmu, zwiększenie jędrności, napięcia i elastyczności skóry oraz modelowanie sylwetki. Jednak, aby faktycznie zadziałał w ten sposób, taki masaż musi być intensywny i dynamiczny. Siła nacisku ręcznego masażu antycellulitowego musi być dość duża. Jak każda forma masażu redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne, pobudza organizm, usuwa toksyny, dotlenia komórki, przyczynia się do stabilizacji ciśnienia krwi, likwiduje napięcia oraz dobrze wpływa na samopoczucie. Masażowi poddawane są zazwyczaj uda, pośladki, brzuch, niekiedy również ramiona, czyli miejsca, gdzie cellulit najczęściej się odkłada.

Masaż modelujący jest połączeniem masażu klasycznego i drenażu limfatycznego. Na miejscach objętych największym cellulitem stosujemy techniki intensywnego rozcierania, ugniatania, wyciskania i oklepywania. Warto włączyć do masażu preparaty wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej, np. z kofeiną, która skutecznie stymuluje proces lipolizy.

Masaż ujędrniający ma na celu zwiększyć jędrność i uelastycznienie skóry. Bardzo często stosowany jest po gwałtownym schudnięciu, kiedy widoczny jest nadmiar wiotkiej i opadającej skóry. Taki rodzaj masażu dobrze poprawia krążenie, napina skórę poprzez wzmocnienie włókien kolagenowych, poprawia koloryt skóry i sprawia, że widoczny jest efekt liftingu.

Masaż odchudzający to kolejna odmiana masażu klasycznego i tak jak w powyższych przypadkach wspomaga rozbicie tkanki tłuszczowej. Dzięki wysokiej intensywności limfa zostaje rozprowadzona, pozbywamy się zastojów limfatycznych. Stosowanie energicznych technik sprawia, że wzrasta przemiana materii. A stosowany regularnie zmniejsza ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, pozytywnie wpływając na wygląd sylwetki.

Warto pamiętać, że po masażach tego typu powinniśmy znaleźć dla siebie chwilę relaksu i wypić dużo wody. Ważne również, aby czas po masażu spędzać aktywnie, zrezygnować z odpoczynku w pozycji leżącej bądź siedzącej, co sprawi ze efekty będą szybciej widoczne i utrzymają się dłużej.

Najlepsze efekty masażu osiągamy powtarzając go regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu. Warto podkreślić, że sam masaż nie jest w stanie zlikwidować cellulitu jeśli nie będzie wiązał się z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, ale na pewno będzie doskonałym uzupełnieniem całej terapii.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content