PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Masaże lecznicze

Wykorzystywany jako metoda terapeutyczna masaż wywodzi się z medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu. Jest znany już od czasów starożytnych i z powodzeniem stosowany do dziś w wielu różnych postaciach. W fizjoterapii masaże pomagają zniwelować dolegliwości bólowe. Terapia manualna pozwala zrelaksować spięte mięśnie, a poprzez przyspieszenie krążenia krwi i limfy naturalnie eliminuje stan zapalny. Dodatkowo stymulowanie tkanek, skóry i mięśni, pobudza zachodzące w nich procesy metaboliczne.

Rehabilitacja połączona z terapią manualną to kompleksowa odnowa biologiczna dla całego organizmu. Fizjoterapeuta wykonuje uzasadnione anatomicznie ruchy, które prowadzą do pobudzania skóry, mięśni, struktur stawowych, a także układu krążenia i układu wydzielniczego, aż do narządów wewnętrznych.

Kiedy wskazany jest masaż leczniczy?

Zobacz również: masaż segmentarny

Masaż leczniczy może się okazać dobrym wskazaniem dla większości z nas. Ponieważ żyjemy w czasach, w których nie brak stresów, a siedzący tryb pracy oraz odpoczynku sprzyja licznym zwyrodnieniom, warto pomyśleć o terapii manualnej. Bóle pleców, ból karku i głowy, a także przedłużające się poczucie zmęczenia, braku energii życiowej, a wręcz wyczerpania, zdają się być wystarczającym powodem, by udać się na sesję masażu leczniczego. Masaż nie tylko niweluje wspomniane dolegliwości, ale też podwyższa ogólny komfort życia, co przekłada się na przykład na większą łatwość w zasypianiu.

Masaż leczniczy jest też doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cierpią na bóle wywołane urazami, wypadkami i stłuczeniami. Również skręcenia i zwichnięcia, a także idące za nimi przykre dolegliwości, mogą ustąpić w wyniku terapii manualnej, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Warto podkreślić, że dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, a nasi specjaliści to ludzie o szerokich kwalifikacjach. Zachęcamy do zapoznania się zakresem działań, jakie podejmujemy w ramach masażu leczniczego.

Oferujemy następujące zabiegi:

  • Masaż leczniczy – wykorzystujący techniki masażu klasycznego. Jest to skuteczna metoda zwalczania bólów kręgosłupa, mięśni i stawów, a także migren. W leczniczej terapii manualnej fizjoterapeuta rozgrzewa tkanki, zwiększając krążenie w miejscu dotkniętym bólem. Napięcie mięśniowe zostaje zredukowane, a stan zapalny mija.
  • Masaż segmentarny – wspomagający leczenie schorzeń narządów wewnętrznych. Wykorzystuje powiązania nerwowe pomiędzy narządami wewnętrznymi, a określonymi obszarami skóry i mięśni, unerwionymi przez ten sam fragment (segment) kręgosłupa. Stymulowanie wybranych segmentów pozwala uzyskać określone rezultaty terapeutyczne w funkcjonowaniu organów wewnętrznych.
  • Masaż sportowy – dedykowany szczególnie osobom aktywnym fizycznie i wyczynowo uprawiającym sport. Masaż sportowy przygotowuje mięśnie i stawy do wzmożonego wysiłku, przyspiesza regenerację po treningu lub udziale w zawodach, a także pomaga w leczeniu kontuzji, urazów, przeciążeń.
  • Drenaż limfatyczny – jest to metoda ukierunkowana na pobudzenie krążenia limfy szczególnie zalecana w leczeniu obrzęków, a także w walce o modelowanie sylwetki naturalnymi metodami Tego typu zabiegi wspomagają m.in. redukcję cellulitu. Limfa rozprowadza składniki odżywcze do wszystkich komórek organizmu, a także odpowiada za transport tłuszczów i ochronę przed zakażeniami.
  • Masaż relaksacyjny – będący terapią manualną ukierunkowaną na regenerację ciała. Na jego potrzeby fizjoterapeuta stosuje techniki, niwelujące napięcie mięśniowe. Ciało staje się rozluźnione, zrelaksowane, a człowiek czuje odprężenie. W masażu relaksacyjnym stosuje się techniki zaczerpnięte z metody klasycznej: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie itp.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content