PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Narutowicza 13e, 793 121 121

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Masaże lecznicze

Wykorzystywany jako metoda terapeutyczna masaż wywodzi się z medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu. Jest znany już od czasów starożytnych i z powodzeniem stosowany do dziś w wielu różnych postaciach. W fizjoterapii masaże pomagają zniwelować dolegliwości bólowe. Terapia manualna pozwala zrelaksować spięte mięśnie, a poprzez przyspieszenie krążenia krwi i limfy naturalnie eliminuje stan zapalny. Dodatkowo stymulowanie tkanek, skóry i mięśni, pobudza zachodzące w nich procesy metaboliczne.

Rehabilitacja połączona z terapią manualną to kompleksowa odnowa biologiczna dla całego organizmu. Fizjoterapeuta wykonuje uzasadnione anatomicznie ruchy, które prowadzą do pobudzania skóry, mięśni, struktur stawowych, a także układu krążenia i układu wydzielniczego, aż do narządów wewnętrznych.

 

Zakres zabiegów terapii manualne

W Centrum FinMed w Szczecinie i Stargardzie czeka na Państwa terapia manualna o szerokich możliwościach rehabilitacyjnych i profilaktycznych. Oferujemy następujące zabiegi:

  • Masaż leczniczy – wykorzystujący techniki masażu klasycznego. Jest to skuteczna metoda zwalczania bólów kręgosłupa, mięśni i stawów, a także migren. W leczniczej terapii manualnej fizjoterapeuta rozgrzewa tkanki, zwiększając krążenie w miejscu dotkniętym bólem. Napięcie mięśniowe zostaje zredukowane, a stan zapalny mija.
  • Masaż segmentarny – wspomagający leczenie schorzeń narządów wewnętrznych. Wykorzystuje powiązania nerwowe pomiędzy narządami wewnętrznymi, a określonymi obszarami skóry i mięśni, unerwionymi przez ten sam fragment (segment) kręgosłupa. Stymulowanie wybranych segmentów pozwala uzyskać określone rezultaty terapeutyczne w funkcjonowaniu organów wewnętrznych.
  • Masaż sportowy – dedykowany szczególnie osobom aktywnym fizycznie i wyczynowo uprawiającym sport. Masaż sportowy przygotowuje mięśnie i stawy do wzmożonego wysiłku, przyspiesza regenerację po treningu lub udziale w zawodach, a także pomaga w leczeniu kontuzji, urazów, przeciążeń.
  • Drenaż limfatyczny – jest to metoda ukierunkowana na pobudzenie krążenia limfy szczególnie zalecana w leczeniu obrzęków, a także w walce o modelowanie sylwetki naturalnymi metodami Tego typu zabiegi wspomagają m.in. redukcję cellulitu. Limfa rozprowadza składniki odżywcze do wszystkich komórek organizmu, a także odpowiada za transport tłuszczów i ochronę przed zakażeniami.
  • Masaż relaksacyjny – będący terapią manualną ukierunkowaną na regenerację ciała. Na jego potrzeby fizjoterapeuta stosuje techniki, niwelujące napięcie mięśniowe. Ciało staje się rozluźnione, zrelaksowane, a człowiek czuje odprężenie. W masażu relaksacyjnym stosuje się techniki zaczerpnięte z metody klasycznej: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie itp.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Projekt graficzny: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin