PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Manualny drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny jest jednym z zabiegów z zakresu fizjoterapii estetycznej wykonywanym w Centrum Rehabilitacji FinMed.

Stanowi rodzaj masażu leczniczego, podczas którego fizjoterapeuta stosując odpowiednie techniki przepycha limfę zgromadzoną w miejscu występowania obrzęku, w kierunku najbliższych węzłów chłonnych. Siła nacisku jest tutaj niewielka, a każdy chwyt wykonuje się powoli i dokładnie. Zabieg ten jest nieinwazyjny oraz bezbolesny. Ma na celu usprawnić przepływ chłonki, a tym samym likwidować obrzęki. Wpływa również stymulująco na metabolizm oraz wspomaga usunięcie nadmiaru wody i toksyn z organizmu.

Kiedy warto zdecydować się na manualny drenaż limfatyczny?

Zabieg ten jest szczególnie zalecany w terapii antycellulitowej, czyli u osób, które zmagają się ze „skórką pomarańczową”. Regularnie wykonywany drenaż limfatyczny ujędrni skórę, zmniejszy nierówności oraz zagłębienia i uwypuklenia skórne, które występują wraz z cellulitem.

Drenaż wspomaga także spalanie tkanki tłuszczowej oraz modeluje sylwetkę, dlatego poleca się go jako uzupełnienie terapii odchudzających. Masaż limfatyczny sprawia, że skóra staje się elastyczna i gładka, dlatego też warto skorzystać z tej techniki w przypadku ciała z rozstępami czy też bliznami.

Zalecany u pacjentów, którzy mają odczucia „ciężkich nóg”, a także u osób, które ze względu na swoją pracę długotrwale przebywają w pozycji stojącej bądź siedzącej. Manualny drenaż limfatyczny spowoduje zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości, jak również dotleni i odżywi tkanki.

Masaż limfatyczny sprawdzi się również w obszarze twarzy i szyi. Zastosowane techniki zmniejszą występujące w tych okolicach obrzęki, poprawią elastyczność skóry, jak również wygładzą zmarszczki oraz zredukują cienie.

Jakie są zalety manualnego drenażu limfatycznego w fizjoterapii estetycznej?

Regularnie wykonywany drenaż limfatyczny będzie miał korzystny wpływ na cały organizm. Przyczyni się do usprawnienia transportu produktów przemiany materii, oczyszczenia ciała z toksycznych substancji, przywrócenia równowagi wodno-elektrolitowej, a więc i zmniejszenia lub całkowitego zniesienia obrzęków. Dodatkowo ujędrni oraz zwiększy elastyczność skóry. Ponadto pacjenci po zabiegu odczuwają rozluźnienie mięśni i odprężenie całego ciała. Ze względu na poprawę wyglądu swojego ciała, u pacjentów zwiększa się także pewność siebie i polepsza samopoczucie.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content