PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny (zwany także drenażem limfatycznym) wskazany jest w leczeniu obrzęków zastoinowych i łagodzeniu dolegliwości tzw. zespołu ciężkich nóg. Metoda pozwala też zmniejszyć cellulit, ujędrnić skórę i wysmuklić sylwetkę. Fizjoterapeuta wykonuje spokojne, rozcierająco-ugniatające ruchy, zawsze w określony sposób i w ustalonej kolejności. W ten sposób pobudza krążenie limfy, odpowiedzialnej za odżywianie komórek i dostarczanie im przeciwciał niezbędnych do zwalczania zakażeń oraz infekcji.

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny to stan, kiedy doszło do obrzęknięcia tkanek. Dzieje się tak ze względu na zastój chłonki, w którym zostaje wstrzymany prawidłowy mechanizm krążenia limfy. Większość Pacjentów boryka się także z występującym przewlekłym stanem zapalnym tkanek w tym przypadku. Nieleczony obrzęk limfatyczny może doprowadzić do powstania słoniowacizny. Wykonanie drenażu limfatycznego to niezbędne leczenie wspomagające, które jest rekomendowane w przypadku postępowania terapeutycznego.

Jakie są zalety masażu limfatycznego?

Lepsze krążenie limfy to także skuteczniejsze i szybsze usuwanie z organizmu produktów ubocznych przemiany materii. Poprawia się miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu masaż limfatyczny wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na modelowanie sylwetki. Zmniejsza się cellulit i poprawia jędrność skóry. Fizjoterapia wykorzystująca drenaż limfatyczny poprawia funkcjonowanie całego organizmu, ponieważ limfa (chłonka) rozprowadza w organizmie substancje odżywcze i komórki układu odpornościowego. Drenaż limfatyczny może być stosowany na całe ciało, również na twarz (pomocna w zwalczaniu obrzęków i leczeniu zapalenia zatok). Ten rodzaj masażu dostępny jest w Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie i Stargardzie.

Dla kogo masaż limfatyczny jest przeciwwskazaniem?

Zobacz również: masaż relaksacyjny

Drenaż limfatyczny nie może być stosowany w przypadku kobiet w ciąży, podczas menstruacji, a także w okresie karmienia piersią. Masaż limfatyczny nie jest wskazany także w przypadku ostrych obrzęków płuc, ostrej zakrzepicy żylnej i pozostałych ostrych stanów zapalnych, a także w przypadku osób z zaburzeniami układu krążenia.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content