PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Narutowicza 13e, 793 121 121

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Kinezyterapia pediatryczna

dziecieca

Podczas gdy w odniesieniu do pacjentów dorosłych pod pojęciem rehabilitacji rozumiemy przywrócenie sprawności i funkcji układu ruchu, to w przypadku dzieci fizjoterapia sięga dalej. Jej celem jest bowiem także stworzenie odpowiednich warunków do możliwie jak najlepszego rozwoju fizycznego i psychicznego. Kinezyterapia pediatryczna ukierunkowana jest na potrzeby pacjentów w wieku rozwojowym. W Centrum Rehabilitacji FinMed w Stargardzie i Szczecinie pracujemy z dziećmi dotkniętymi niepełnosprawnością powodowaną m.in. chorobami układu nerwowego, wrodzonymi wadami narządu ruchu, chorobami genetycznymi, opóźnieniem rozwoju umysłowego. Kinezyterapia u dzieci jest również elementem odzyskiwania sprawności po urazach i zabiegach operacyjnych, a także korektą wad postawy.

W Szczecinie pracujemy z najmłodszymi pacjentami metodą NDT-Bobath. Terapia NDT-Bobath wpływa na napięcie mięśniowe, hamuje patologiczne odruchy, a wyzwala te, jak najbardziej zbliżone do prawidłowych. Istotne są nie tylko ćwiczenia w gabinecie fizjoterapeuty, ale także praca z dzieckiem w domu.

Wskazaniami do rehabilitacji metodą Bobath jest  opóźniony rozwój motoryczny niemowląt i dzieci oraz wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe.

Ta metoda usprawniania ruchowego u małych pacjentów, zakłada rozpoczęcie procesu terapii najwcześniej, jak to możliwe. Rehabilitowane jest całe ciało dziecka. Wczesne rozpoznanie zaburzeń  ruchowych oraz dysfunkcji mogących potencjalnie niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie dziecka oraz utrudniać jego dalszy rozwój, pozwala na szybką interwencję. Koncepcja Bobath umożliwia wówczas zastosowanie fizjoterapii, która pozwala hamować nieprawidłowe wzorce i zachowania patologiczne, stymuluje porażoną stronę, przyczynia się do poprawy dystrybucji napięcia, zmieniając tym samym trajektorię rozwoju dziecka na fizjologiczną.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Projekt graficzny: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin