PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Wkładki ortopedyczne

W Centrum Rehabilitacji FinMed z siedzibą w Szczecinie oraz w Stargardzie stosujemy wkładki ortopedyczne Formthotics™ przylegające do stopy całą powierzchnią. Taki efekt uzyskuje się w wyniku termoformowania wkładki i tym samym indywidualnemu dopasowywaniu jej do stopy pacjenta. Pianka wykonana z materiału Formax jest łatwiej formowalna niż inne oraz zachowuje nadany kształt dłużej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Wkładki Fotmthotics™ działają w oparciu o teorię mechaniczną, naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo-piętowego i innych stawów. Dzięki takiemu działaniu postawa pacjenta zmienia się z czasem na poprawną.

Wykonanie wkładek zawsze poprzedzane jest wizytą fizjoterapeutyczną, podczas której przeprowadzane jest dokładne badanie stóp. W jego trakcie fizjoterapeuta wykorzystuje metody oceny ruchu stawu skokowo-piętowego, ustawienia, odporności na rotację zewnętrzną, sprawdzenia giętkości łuku podłużnego, a także badania równowagi i stabilności stopy. Po badaniu fizjoterapeuta ocenia wymagania pacjenta i stwierdza jakie zadanie ma spełnić wkładka ortopedyczna. Następnie dobiera odpowiedni rodzaj oraz formuje wkładki pod wpływem ciepła, indywidualnie pod zdiagnozowane potrzeby pacjenta.


Kiedy warto skorzystać z wkładek ortopedycznych?

Korzystanie z wkładek ortopedycznych warto polecić wszystkim osobom – niezależnie od wieku. Szczególnie w okresie gwałtownego wzrostu oraz dojrzewania, gdy rozwija się układ kostny i mięśniowy, wkładki dają możliwość korygowania wad postawy. Nie znaczy to jednak, że nie mogą korzystać z nich osoby dorosłe, a nawet starsze. Wkładki ortopedyczne pozwalają przecież wyeliminować liczne przykre dolegliwości związane z bólem pleców, stóp oraz całych nóg. Właściwie dobrana wkładka zmniejsza napięcie mięśniowe, co zmniejsza obciążenie narządu ruchu, a co za tym idzie – całego kręgosłupa.

Zobacz również: fala uderzeniowa

Właściwości wkładek ortopedycznych Formthotics™

Badania ekspertów wykazały, że wkładki Formthotics™ skutecznie zapobiegają urazom, leczą dysfunkcje kończyn dolnych oraz redukują ból kręgosłupa. Bazując na tej wiedzy, nasi fizjoterapeuci proponują pacjentom rozwiązania, które w realny sposób poprawiają równowagę, aktywność mięśni czy stabilizację.

Zapraszamy do umówienia wizyty u fizjoterapeuty, podczas której przeprowadzimy badanie stóp i wykonamy specjalistyczne wkładki ortopedyczne.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content