PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Narutowicza 13e, 793 121 121

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Usługi z zakresu fizjoterapii

Do podstawowych założeń fizjoterapii zalicza się przywracanie sprawności fizycznej i eliminowanie dolegliwości bólowych związanych z układem ruchu, a także zapobieganie postępowi oraz nawrotom choroby. W Centrum Rehabilitacji FinMed z oddziałami w Szczecinie i Stargardzie znajdziecie Państwo doświadczonych fizjoterapeutów, którzy pracują z Pacjentami o różnorodnych potrzebach. Oferowane w naszych gabinetach metody pomagają w zwalczaniu schorzeń układu ruchu, odzyskiwaniu sprawności po urazach ortopedycznych i przy dysfunkcjach kręgosłupa, eliminowaniu skutków kontuzji sportowych oraz leczeniu chorób neurologicznych. Podejmujemy się także rehabilitacji dzieci od pierwszego miesiąca życia. Oprócz terapii manualnej sięgamy również po zabiegi fizykoterapeutyczne, dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów leczniczych.

 

Kinezyterapia

Jest to dziedzina rehabilitacji zwana inaczej leczeniem poprzez ruch. Gimnastyka lecznicza to ważny element w terapii dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia kinezyterapii pozwalają zwiększyć ruchomość w obszarach dotkniętych chorobą, zapobiegają zanikowi mięśni, a także pozwalają skutecznie walczyć z wadami postawy oraz niedowładem kończyn.

 

Fizykoterapia

To ważny obszar fizjoterapii, w którym wykorzystuje się reaktywność ludzkiego organizmu na różnego rodzaju bodźce, zarówno naturalne, jak i te wytwarzane za pomocą specjalistycznych urządzeń. W celu uzyskania określonych rezultatów terapeutycznych i jako wspomaganie fizykoterapii stosuje się m.in. elektroterapię, magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię i wiele innych metod.

 

Masaż

Jedna z najstarszych metod fizjoterapeutycznych. Wywieranie ucisku na tkanki w określonym tempie i z odpowiednią siłą prowadzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co przynosi określone rezultaty terapeutyczne. Masaże mają działanie zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Warto dowiedzieć się, jak wykorzystują je współczesna fizjoterapia i rehabilitacja.

 

Zobacz także jakie stosujemy metody rehabilitacji.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Projekt graficzny: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin