PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Usługi z zakresu fizjoterapii

Do podstawowych założeń fizjoterapii zalicza się przywracanie sprawności fizycznej i eliminowanie dolegliwości bólowych związanych z układem ruchu, a także zapobieganie postępowi oraz nawrotom choroby. W Centrum Rehabilitacji FinMed z oddziałami w Szczecinie i Stargardzie znajdziecie Państwo doświadczonych fizjoterapeutów, którzy pracują z Pacjentami o różnorodnych potrzebach. Oferowane w naszych gabinetach metody pomagają w zwalczaniu schorzeń układu ruchu, odzyskiwaniu sprawności po urazach ortopedycznych i przy dysfunkcjach kręgosłupa, eliminowaniu skutków kontuzji sportowych oraz leczeniu chorób neurologicznych. Podejmujemy się także rehabilitacji dzieci od pierwszego miesiąca życia. Oprócz terapii manualnej sięgamy również po zabiegi fizykoterapeutyczne, dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów leczniczych.

Kiedy wskazana jest fizjoterapia?

Istnieje wiele sytuacji, w których wskazane jest skorzystanie z fizjoterapii. Najczęstszą i najpopularniejszą z nich jest sięgnięcie po pomoc fizjoterapeuty po doznanym urazie. Nie należy odwlekać decyzji w tym zakresie i zgłosić się do specjalisty tak szybko, jak tylko to możliwe. Podjęcie terapii we właściwym czasie może bowiem skutkować szybszym złagodzeniem dolegliwości, natomiast bagatelizowanie problemu może skończyć się pogłębieniem dokuczliwych objawów i zaawansowanymi schorzeniami.

Czasami silne bóle, czy to kręgosłupa, czy stawów, pojawiają się „same z siebie”, bez żadnej wyraźnej przyczyny w postaci wypadku i kontuzji. Wówczas również należy zgłosić się do fizjoterapeuty, który dobierze sposób leczenie do konkretnych objawów. Pojawiające się nagle dokuczliwe bóle pleców i kończyn mogą być następstwem długoletnich, szkodliwych warunków pracy. Warto dodać, że fizjoterapia to obszerna dziedzina, dzieląca się na konkretne typy i metody leczenia.

Kinezyterapia

Jest to dziedzina rehabilitacji zwana inaczej leczeniem poprzez ruch. Gimnastyka lecznicza to ważny element w terapii dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia kinezyterapii pozwalają zwiększyć ruchomość w obszarach dotkniętych chorobą, zapobiegają zanikowi mięśni, a także pozwalają skutecznie walczyć z wadami postawy oraz niedowładem kończyn.

Fizykoterapia

To ważny obszar fizjoterapii, w którym wykorzystuje się reaktywność ludzkiego organizmu na różnego rodzaju bodźce, zarówno naturalne, jak i te wytwarzane za pomocą specjalistycznych urządzeń. W celu uzyskania określonych rezultatów terapeutycznych i jako wspomaganie fizykoterapii stosuje się m.in. elektroterapię, magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię i wiele innych metod.

Masaż

Jedna z najstarszych metod fizjoterapeutycznych. Wywieranie ucisku na tkanki w określonym tempie i z odpowiednią siłą prowadzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, co przynosi określone rezultaty terapeutyczne. Masaże mają działanie zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Warto dowiedzieć się, jak wykorzystują je współczesna fizjoterapia i rehabilitacja.

Terapia manualna

Najważniejszymi wskazaniami do przeprowadzenia terapii manualnej są bóle w obrębie kręgosłupa, skrzywienia kręgosłupa i inne wady postawy. Specjaliści zalecają ją również w przypadku nerwobóli, przemęczenia organizmu u osób borykających się z niedostatkiem snu. Często się zdarza, że terapia manualna jest stosowana po wykonanych zabiegach chirurgicznych, np. rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Może być rekomendowana wszystkim osobom cierpiącym z powodu chorej łąkotki.

Zobacz także jakie stosujemy metody rehabilitacji.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content