PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Metody

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę rehabilitacyjną, która wspomoże powrót do zdrowia przy takich schorzeniach jak urazy ortopedyczne, choroby neurologiczne czy też różnego rodzaju schorzenia narządu ruchu. Przy terapii wykorzystujemy kilka metod dobranych w zależności od indywidualnego przypadku. Dobór zabiegów i usług z zakresu fizjoterapii każdorazowo poprzedzony jest dokładnym wywiadem oraz diagnostyką funkcjonalną, co pozwala na dopasowanie odpowiednich, a przy tym bezpiecznych metod. Dzięki prawidłowej rehabilitacji możliwa jest poprawa komfortu życia pacjenta – zmniejszenie bądź całkowite zlikwidowanie dolegliwości bólowych, a także odzyskanie częściowej bądź całkowitej sprawności ruchowej.

 

Wybór metody rehabilitacji uzależniony jest nie tylko od schorzenia i dolegliwości, ale również od wieku pacjenta. Podejmujemy się m.in. rehabilitacji dzieci od pierwszego miesiąca życia. W naszym Centrum stosujemy poniższe techniki:

 

Metoda McKenzie

W leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, a także schorzeń stawów obwodowych i kończyn sprawdzi się metoda McKenzie. Dzięki niej możliwe jest nie tylko uśmierzenie bólu, ale i wyeliminowanie jego przyczyn. Terapia polega na wykonywaniu ściśle określonych ćwiczeń głównie w pozycjach niskich (przeważa wykonywanie odpowiednich ruchów w pozycji leżącej).

Czytaj więcej

 

Metoda NDT – Bobath

Metoda NDT-Bobath  jest to metoda neurorozwojowa zapoczątkowana w latach 40. XX wieku przez małżeństwo Bobath. Terapię neurorozwojową NDT-Bobath, kierujemy do naszych najmniejszych pacjentów, która ze względu na swój nieinwazyjny charakter może być prowadzona już od pierwszych dni życia dziecka, a najlepsze efekty przynosi w ciągu pierwszego roku życia dziecka.

Czytaj więcej

 

PNF

W przywracaniu wzorców ruchowych takich jak siadanie i chodzenie oraz nauce koordynacji sprawdzi się metoda PNF. Ten rodzaj terapii polega na pobudzaniu proprioreceptorów w ścięgnach, mięśniach czy torebkach stawowych i polecany jest szczególnie osobom po udarach, a także chorującym na stwardnienie rozsiane oraz choroby nerwowo – mięśniowe.

Czytaj więcej

 

Terapia manualna

Najstarszą metodą badania i leczenia zaburzeń czynności układu ruchu jest terapia manualna. Terapeuta ręcznie lokalizuje źródło bólu bądź dysfunkcji i usuwa je za pomocą odpowiednio dobranych technik. Zabiegi polecane są szczególnie przy bólach karku i głowy, rwie kulszowej, wadach postawy, zaburzeniach snu, a także schorzeniach bioder.

Czytaj więcej

 

Metoda Vojty

W przypadku nieprawidłowego napięcia mięśni u dziecka pomocna może być terapia metodą Vojty. Polega ona na wspieraniu prawidłowego rozwoju poprzez wskazanie odpowiednich wzorców odruchów i eliminowanie tych nieprawidłowych. Ćwiczenia początkowo wykonywane są z rehabilitantem, a następnie z rodzicami bądź opiekunami w warunkach domowych.

Czytaj więcej

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content