PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Kinezyterapia

Gimnastyka lecznicza to jedna z metod fizjoterapii stosowana w leczeniu schorzeń i dysfunkcji układu ruchu, chorób reumatoidalnych, bólów kręgosłupa oraz wad postawy.

W kinezyterapii środkiem leczniczym jest ruch. W zależności od rodzaju problemu zdrowotnego, pacjent pod okiem fizjoterapeuty wykonuje ćwiczenia czynne lub bierne. Świadome napinanie i rozluźnianie mięśni zmniejsza ich ogólne napięcie, przez co ból zostaje zredukowany, a zakres ruchu stopniowo się zwiększa. Poprawia się także siła mięśniowa i elastyczność ciała, a pacjent stopniowo odzyskuje sprawność ruchową.

Ponadto kinezyterapię można bez obaw łączyć z pozostałymi metodami rehabilitacji, takimi jak fizykoterapia czy masaże. Gimnastyka lecznicza pozytywnie oddziałuje na cały organizm, jednak aby była skuteczna i w pełni bezpieczna, powinna być prowadzona pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty.

 

Zakres zabiegów kinezyterapeutycznych

W Centrum Rehabilitacji FinMed z oddziałami w Szczecinie i Stargardzie wyróżniamy cztery typy zabiegów, na których opieramy naszą ofertę kinezyterapii:

Ortopedyczna

Kinezyterapię ortopedyczną stosuje się u pacjentów w trakcie lub po zakończeniu leczenia ortopedycznego. Ćwiczenia z wykwalifikowanym ortopedą skupiają się na przywróceniu funkcji narządu ruchu, utraconych wskutek urazu, choroby, zmian nabytych lub wrodzonych w układzie kostno-stawowym i mięśniowym.

Neurologiczna

Jako element rehabilitacji neurologicznej kinezyterapia neurologiczna zmierza do przywrócenia sprawności ruchowej u osób po udarach, urazach głowy i rdzenia kręgowego, cierpiących na schorzenia układu nerwowego (takie jak stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe itp.) oraz dyskopatię.

Pediatryczna

Kinezyterapia pediatryczna jest stosowana u dzieci z tworzącą się bądź rozwiniętą niepełnosprawnością, spowodowaną chorobami układu nerwowego, wrodzonymi wadami narządu ruchu, chorobami genetycznymi, opóźnieniem rozwoju umysłowego, jak również po urazach, operacjach i w chorobach przewlekłych.

Sportowa

Kinezyterapia sportowa jest elementem leczenia kontuzji i przeciążeń wynikających z aktywności sportowej, często także wyczynowej. Ćwiczenia ukierunkowane są na zminimalizowanie skutków urazu oraz powrót do pełnej sprawności w możliwie jak najkrótszym czasie.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content