PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Zabiegi fizykoterapii – jakie są i na jakie schorzenia pomagają?

Dodano: 20 lut 2024

Wśród oferowanych przez nas zabiegów warto wymienić krioterapię. Leczenie bardzo niską temperaturą sprawdza się wypadku rekonwalescencji osób, które uległy poważnym urazom. Warto bowiem podkreślić, że działanie niskich temperatur łagodzi dolegliwości bólowe oraz może wpływać na zmniejszenie dokuczliwych obrzęków. Metoda krioterapii opiera się na działaniu oparów ciekłego azotu. Jakie są inne zabiegi fizykoterapii?

Elektrostymulacja i jej zastosowanie

Elektrostymulacja to metoda leczenia, która polega na wykorzystaniu prądów elektrycznych o różnorodnych parametrach w celu stymulacji mięśni oraz nerwów. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie w przypadkach takich jak przewlekłe bóle, porażenia nerwów obwodowych, atrofie mięśni, czy też problemy związane z nietrzymaniem moczu. Elektrostymulacja może być stosowana zarówno jako terapia samodzielna, jak i uzupełniająca inne metody leczenia. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na szybszą poprawę swojego stanu zdrowia oraz większą skuteczność terapii.

Laseroterapia – nieinwazyjne leczenie bólu

Laseroterapia to kolejna metoda fizykoterapii, która polega na wykorzystaniu promieniowania lasera do leczenia różnych schorzeń i dolegliwości. Zabieg ten jest nieinwazyjny i bezbolesny, a jego głównym celem jest redukcja bólu oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu. Laseroterapia może być stosowana w przypadkach takich jak stany zapalne stawów, urazy mięśni i ścięgien, czy też zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Warto dodać, że laseroterapia jest również skuteczna w leczeniu trudno gojących się ran oraz owrzodzeń.

Magnetoterapia – wszechstronne działanie na organizm

Magnetoterapia to metoda leczenia oparta na wykorzystaniu stałego lub zmiennego pola magnetycznego. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest osiągnięcie wielu korzystnych efektów dla zdrowia pacjenta, takich jak przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe czy też regenerujące. Magnetoterapia sprawdza się w przypadkach takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, czy też zaburzenia krążenia obwodowego. Warto podkreślić, że zabieg ten jest bezpieczny dla pacjentów i może być stosowany jako uzupełnienie innych metod leczenia.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content