PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Jagiellońska 37a, 91 500 17 17

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Poznaj rodzaje masażu leczniczego

Dodano: 23 sty 2024

Masaż leczniczy to jedna z najbardziej popularnych form terapii manualnej, która ma na celu przede wszystkim łagodzenie bólu oraz poprawę funkcjonowania mięśni i stawów. Wykorzystuje techniki masażu klasycznego, takie jak rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie, a terapeuta koncentruje się na miejscach dotkniętych bólem, aby zmniejszyć napięcie mięśniowe i zwiększyć krążenie. W ten sposób przyspiesza się proces gojenia, a stan zapalny ustępuje.

Masaż sportowy – wsparcie dla aktywnych

Osoby aktywne fizycznie, a zwłaszcza sportowcy, często korzystają z masażu sportowego jako elementu przygotowań do zawodów czy treningów. Masaż sportowy ma na celu nie tylko przygotowanie mięśni i stawów do wzmożonego wysiłku, ale także przyspieszenie regeneracji po intensywnym treningu. Ponadto, terapia ta może być stosowana w leczeniu kontuzji, urazów czy przeciążeń mięśniowych. Dzięki specjalnym technikom masażysta jest w stanie skutecznie rozluźnić mięśnie, zwiększyć ich elastyczność oraz poprawić krążenie, co przekłada się na lepsze osiągi sportowe.

Drenaż limfatyczny – metoda na zdrowie i piękno

Drenaż limfatyczny to delikatny rodzaj masażu leczniczego, który ma na celu pobudzenie krążenia limfy w organizmie. Jest szczególnie zalecany w leczeniu obrzęków, ale również może być stosowany w walce o modelowanie sylwetki naturalnymi metodami. Drenaż limfatyczny wspomaga redukcję cellulitu, ponieważ limfa odpowiada za transport tłuszczów oraz usuwanie toksyn z organizmu. Poprzez delikatne uciski i ruchy masażysta stymuluje układ limfatyczny, co przyspiesza proces detoksykacji i pomaga w walce z cellulitem. Ponadto, drenaż limfatyczny wpływa korzystnie na układ odpornościowy oraz przeciwdziała zakażeniom, dzięki czemu jest nie tylko zabiegiem kosmetycznym, ale również prozdrowotnym.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Polityka Cookies
Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin

Skip to content