PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Narutowicza 13e, 793 121 121

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Rehabilitacja postcovid w Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie

finansowana przez NFZ

Centrum Rehabilitacji FinMed jest jedną z przychodni, które realizują zabiegi fizjoterapeutyczne po przebyciu COVID-19 finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do programu rehabilitacji COVID-19 w gabinecie fizjoterapeutycznym kwalifikują się ozdrowieńcy, nie później niż do 12 miesięcy od zakończenia choroby. Do rehabilitacji kwalifikują się zarówno pacjenci z utrzymującą się dusznością, czy spadkiem wydolności, które utrudniają normalne funkcjonowanie, jak również pacjenci cierpiący na objawy neurologiczne.

Przyjmuje się, że u pacjent, u którego występuje duszność podczas szybkiego marszu po płaskim terenie lub pojawia się przy wchodzeniu na niewielkie wzniesienie, kwalifikuje się już do rehabilitacji postcovid.

Rehabilitacja realizowana jest na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi m.in. lekarz rodzinny.

 

REHABILITACJA OBEJMUJE:

Wizyta wstępna:

Podczas wstępnej wizyty fizjoterapeutycznej, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz wykonuje podstawowe próby i badania, m.in. oddechowe i wysiłkowe, aby ocenić stan zdrowia pacjenta na początku programu. Wyniki badań początkowych będą porównywane z wynikami po zakończeniu programu i posłużą do oceny efektów terapii.


Wizyta terapeutyczna:

Po wizycie wstępnej, fizjoterapeuta ustala z każdym pacjentem kalendarz indywidualnych wizyt terapeutycznych. Program zakłada maksymalnie trzy takie wizyty w każdym tygodniu rehabilitacji.
Terapia polega na wykonywaniu treningów oddechowych, wytrzymałościowych i interwałowych. Wszystko po to, aby pacjenci jak najszybciej odzyskiwali pełną sprawność. Ponadto pacjenci poznają ćwiczenia, które już po zakończeniu programu, będą mogli samodzielnie i bezpiecznie wykonać w domu.

W zależności od potrzeb i stanu zdrowia chorego możliwe jest włączenie dodatkowych elementów terapii, m.in. technik odksztuszania, treningu równowagi, specjalnych metod rehabilitacji dla pacjentów z problemami neurologicznymi.

Wizyta końcowa:

Po zakończeniu ćwiczeń i treningów fizjoterapeuta i pacjent spotykają się na wizycie końcowej. Powtarzają badania i testy wykonane podczas pierwszej wizyty i porównują osiągnięte wyniki, m.in. próby zmęczeniowe i oddechowe (określające skalę występowania duszności).

 

Skuteczna edukacja, czyli jak żyć po chorobie?

Obowiązkowym elementem programu jest edukacja, dzięki której pacjenci będą wiedzieć więcej o samej chorobie i jej powikłaniach. Każdy uczestnik programu dowie się, jak radzić sobie ze skutkami choroby i co robić, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Pacjenci dostaną praktyczne wskazówki i szczegółowe plany treningowe, które ułatwią im samodzielnie dochodzenie do zdrowa. M.in. skorzystają z gotowych porad i ćwiczeń dotyczących duszności i zespołu przewlekłego zmęczenia po infekcji wirusowej.

Po więcej informacji zapraszamy do rejestracji: Centrum Rehabilitacji FinMed, ul. Narutowicza 13e, 70-240 Szczecin lub pod numerem tel: 793 121 121.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Projekt graficzny: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin