PL | EN

finmed szczecin nfz

Szczecin: ul. Narutowicza 13e, 793 121 121

Stargard: ul. Wieniawskiego 16, 881 352 319

Łokieć tenisisty – komu się przydarza i jak sobie z nim radzić?

Dodano: 19 kw. 2021

Przypadłość zwana „łokciem tenisisty” wbrew nazwie nie przydarza się głównie miłośnikom tenisa. Stanowią oni zaledwie 10% przypadków klinicznych. Dotyczy to zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej i jest dolegliwością uznawaną za chorobę zawodową m.in. pracowników biurowych, informatyków mechaników itp. zawodów.

Łokieć tenisisty – przyczyny bólu

Główną przyczyną łokcia tenisisty są zmiany degeneracyjne spowodowane długotrwałym przeciążaniem ręki podczas wykonywania ruchów nadgarstka, np. pisania na klawiaturze czy wkręcania śrubek. To stan, który powoduje ból wówczas, gdy ścięgna łokcia są przepracowane. Ból łokcia występuje przede wszystkim w miejscu, gdzie ścięgna mięśni przedramienia przyłączają się do kostnej wypukłości łokcia od strony zewnętrznej (bocznej). Taki ból może rozprzestrzeniać się do przedramienia i nadgarstka.

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jeżeli odpoczynek, oszczędzanie ręki, zimne okłady, leki przeciwbólowe nie łagodzą dolegliwości należy udać się do fizjoterapeuty. W przypadku łokcia tenisisty zalecane zabiegi to masaż głęboki w polaczeniu z zabiegami fizykoterapeutycznymi jak krioterapia, laseroterapia, ultradźwięki czy magnetoterapia.

Polityka prywatności | Regulamin strony | Opinie

Projekt graficzny: Studio AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin