×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Wkładki ortopedyczne

Wkładki Formthotics to wkładki przylegające do stopy całą powierzchnią, przyleganie uzyskuje się w wyniku termo formowania wkładki i tym samym indywidualnemu dopasowywaniu do stopy pacjenta. Pianka wykonana z materiału Formax, jest łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Wkładki Fotmthotics działają w oparciu o teorię mechaniczną naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo-piętowego i  innych stawów, dzięki temu działaniu postawa pacjenta zmienia się na poprawną.

Wykonanie wkładek zawsze poprzedzane jest wizytą fizjoterapeutyczną, podczas której wykonywane jest badanie stóp przy wykorzystaniu metod oceny ruchu stawu skokowo-piętowego, ustawienia, odporności na rotację zewnętrzną, sprawdzenia giętkości łuku podłużnego, badania równowagi i stabilności stopy. Po takim badaniu fizjoterapeuta ocenia wymagania pacjenta i stwierdza jakie zadanie ma spełnić wkładka ortopedyczna, dobiera odpowiedni rodzaj oraz formuje wkładki pod wpływem ciepła indywidualnie pod zdiagnozowane potrzeby pacjenta.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNEWKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Badania wykazały, że wkładki Formthotics skutecznie zapobiegają urazom, leczą dysfunkcje kończyn dolnych oraz redukują ból kręgosłupa. Ostatnia literatura naukowa wskazuje, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają na równowagę, stabilność i aktywność różnych mięśni w EMG. Twierdzi się też, że wkładki, zwłaszcza te ściśle przylegające do stopy, zmieniają stymulację różnych mechanoreceptorów a ilość substancji doprowadzonych do układu nerwowego zmienia się podobnie jak ilość sygnałów nerwowych wychodzących do różnych mięśni. W rezultacie wkładki Formthotics™ natychmiast dają poprawę odruchów i długotrwałe pozytywne zmiany postawy stopy, równowagi i wzorców motorycznych.

Zapraszamy do umówienia wizyty fizjoterapeutycznej, podczas której wykonane zostanie badanie stóp i jeśli wskazane, wykonanie wkładek ortopedycznych.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Godziny przyjęć

Stargard | Pon. - Piąt. 10:00 - 18:00
Szczecin | Pon. - Piąt. 08:00 - 18:00