×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Wkładki ortopedyczne

W Centrum Rehabilitacji FinMed z siedzibą w Szczecinie oraz w Stargardzie stosujemy wkładki ortopedyczne Formthotics™, przylegające do stopy całą powierzchnią. Taki efekt uzyskuje się w wyniku termoformowania wkładki i tym samym indywidualnemu dopasowywaniu jej do stopy pacjenta. Pianka wykonana z materiału Formax jest łatwiej formowalna niż inne oraz zachowuje nadany kształt dłużej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Wkładki Fotmthotics™ działają w oparciu o teorię mechaniczną naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo-piętowego i innych stawów. Dzięki takiemu działaniu postawa pacjenta zmienia się z czasem na poprawną.

Wykonanie wkładek zawsze poprzedzane jest wizytą fizjoterapeutyczną, podczas której przeprowadzane jest dokładne badanie stóp. W jego trakcie wykorzystuje się metody oceny ruchu stawu skokowo-piętowego, ustawienia, odporności na rotację zewnętrzną, sprawdzenia giętkości łuku podłużnego, a także badania równowagi i stabilności stopy. Po wszystkim fizjoterapeuta ocenia wymagania pacjenta i stwierdza jakie zadanie ma spełnić wkładka ortopedyczna. Następnie dobiera odpowiedni rodzaj oraz formuje wkładki pod wpływem ciepła, indywidualnie pod zdiagnozowane potrzeby pacjenta.

Właściwości wkładek ortopedycznych Formthotics™

Badania ekspertów wykazały, że wkładki Formthotics™ skutecznie zapobiegają urazom, leczą dysfunkcje kończyn dolnych oraz redukują ból kręgosłupa. Ostatnie publikacje naukowe wskazują także, że wkładki ortopedyczne znacząco wpływają na równowagę, stabilność i aktywność różnych mięśni w EMG (Elektromiografii). Co więcej, wkładki, a zwłaszcza te ściśle przylegające do stopy, oddziałują na stymulację różnych mechanoreceptorów, a ilość substancji doprowadzonych do układu nerwowego zmienia się podobnie jak ilość sygnałów nerwowych wychodzących do różnych mięśni. W rezultacie wkładki ortopedyczne Formthotics™ natychmiast przyczyniają się do poprawy odruchów i długotrwałych pozytywnych zmian postawy stopy, równowagi i wzorców motorycznych.

Zapraszamy do umówienia wizyty fizjoterapeutycznej, podczas której przeprowadzimy badanie stóp i wykonamy specjalistyczne wkładki ortopedyczne.

Godziny przyjęć

Stargard | Pon. - Piąt. 10:00 - 18:00
Szczecin | Pon. - Piąt. 08:00 - 18:00