×

Wkładki ortopedyczne

W Centrum Rehabilitacji FinMed z siedzibą w Szczecinie oraz w Stargardzie stosujemy wkładki ortopedyczne Formthotics™ przylegające do stopy całą powierzchnią. Taki efekt uzyskuje się w wyniku termoformowania wkładki i tym samym indywidualnemu dopasowywaniu jej do stopy pacjenta. Pianka wykonana z materiału Formax jest łatwiej formowalna niż inne oraz zachowuje nadany kształt dłużej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Wkładki Fotmthotics™ działają w oparciu o teorię mechaniczną, naciskając na podeszwy stóp, zmieniając postawę i ruch stawu skokowo-piętowego i innych stawów. Dzięki takiemu działaniu postawa pacjenta zmienia się z czasem na poprawną.

Wykonanie wkładek zawsze poprzedzane jest wizytą fizjoterapeutyczną, podczas której przeprowadzane jest dokładne badanie stóp. W jego trakcie fizjoterapeuta wykorzystuje metody oceny ruchu stawu skokowo-piętowego, ustawienia, odporności na rotację zewnętrzną, sprawdzenia giętkości łuku podłużnego, a także badania równowagi i stabilności stopy. Po badaniu fizjoterapeuta ocenia wymagania pacjenta i stwierdza jakie zadanie ma spełnić wkładka ortopedyczna. Następnie dobiera odpowiedni rodzaj oraz formuje wkładki pod wpływem ciepła, indywidualnie pod zdiagnozowane potrzeby pacjenta.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNEWKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Właściwości wkładek ortopedycznych Formthotics™

Badania ekspertów wykazały, że wkładki Formthotics™ skutecznie zapobiegają urazom, leczą dysfunkcje kończyn dolnych oraz redukują ból kręgosłupa. Bazując na tej wiedzy, nasi fizjoterapeuci proponują pacjentom rozwiązania, które w realny sposób poprawiają równowagę, aktywność mięśni czy stabilizację.

Zapraszamy do umówienia wizyty u fizjoterapeuty, podczas której przeprowadzimy badanie stóp i wykonamy specjalistyczne wkładki ortopedyczne.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Godziny przyjęć

Stargard | Pon. - Piąt. 10:00 - 18:00
Szczecin | Pon. - Piąt. 08:00 - 19:00