×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Masaże

Masaż jako metoda terapeutyczna wywodzi się z medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu. Jest znany od starożytności i z powodzeniem stosowany do dziś, w wielu różnych postaciach. Fizjoterapia wykorzystuje masaże do niwelowania dolegliwości bólowych. Terapia manualna pozwala zrelaksować spięte mięśnie, a poprzez przyspieszenie krążenia krwi i limfy naturalnie eliminuje stan zapalny. Stymulowanie tkanek, skóry i mięśni, pobudza zachodzące w nich procesy metaboliczne. Rehabilitacja połączona z terapią manualną to kompleksowa odnowa biologiczna dla całego organizmu. Fizjoterapeuta wykonuje uzasadnione anatomicznie ruchy, które prowadzą do pobudzania skóry, mięśni, struktur stawowych, a także układu krążenia, układu wydzielniczego, aż do narządów wewnętrznych. W Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie i Stargardzie czeka na Państwa terapia manualna o szerokich możliwościach terapeutycznych i profilaktycznych.

 • Masaż leczniczy - Wykorzystuje techniki masażu klasycznego. Skuteczna metoda zwalczania bólów kręgosłupa, mięśni, stawów, migren. W leczniczej terapii manualnej fizjoterapeuta rozgrzewa tkanki, zwiększając krążenie w miejscu dotkniętym bólem. Napięcie mięśniowe zostaje zredukowane, a stan zapalny mija.
 • Masaż segmentarny - Wspomaga leczenie schorzeń narządów wewnętrznych. Wykorzystuje powiązania nerwowe pomiędzy narządami wewnętrznymi, a określonymi obszarami skóry i mięśni unerwionymi przez ten sam fragment (segment) kręgosłupa. Stymulowanie wybranych segmentów pozwala uzyskać określone rezultaty terapeutyczne w funkcjonowaniu organów wewnętrznych.
 • Masaż sportowy - Dedykowany szczególnie osobom aktywnym fizycznie i wyczynowo uprawiającym sport. Masaż sportowy ma kilka celów: przygotowuje mięśnie i stawy do wzmożonego wysiłku, przyspiesza regenerację po treningu lub udziale w zawodach, przyspiesza leczenie kontuzji, urazów, przeciążeń.
 • Drenaż limfatyczny - Metoda ukierunkowana na pobudzenie krążenia limfy jest szczególnie zalecana w leczeniu obrzęków, a także w walce o modelowanie sylwetki naturalnymi metodami (wspomaga redukcję cellulitu). Limfa rozprowadza składniki odżywcze do wszystkich komórek organizmu, odpowiada za transport tłuszczów i ochronę przed zakażeniami.
 • Masaż relaksacyjny - Terapia manualna ukierunkowana na regenerację ciała. Fizjoterapeuta stosuje techniki niwelujące napięcie mięśniowe. Ciało staje się rozluźnione, zrelaksowane, a człowiek czuje odprężenie. W masażu relaksacyjnym stosuje się techniki zaczerpnięte z metody klasycznej: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie itp.