×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Kinezyterapia

Gimnastyka lecznicza to metoda fizjoterapii stosowana w leczeniu schorzeń i dysfunkcji układu ruchu, chorób reumatoidalnych, bólów kręgosłupa, wad postawy. W kinezyterapii środkiem leczniczym jest ruch. W zależności od rodzaju problemu zdrowotnego pacjent pod okiem fizjoterapeuty wykonuje ćwiczenia czynne lub bierne. Świadome napinanie i rozluźnianie mięśni zmniejsza ich ogólne napięcie, przez co ból zostaje zredukowany, a zakres ruchu stopniowo zwiększa się. Poprawia się siła mięśniowa i elastyczność ciała, a pacjent stopniowo odzyskuje sprawność ruchową. Kinezyterapię można łączyć z pozostałymi metodami rehabilitacji, takimi jak fizykoterapia czy masaże. Gimnastyka lecznicza pozytywnie oddziałuje na cały organizm, jednak aby była skuteczna i w pełni bezpieczna, powinna być prowadzona pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. W Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie i Stargardzie oferujemy następujące typy kinezyterapii:

 • ortopedyczna- dotyczy pacjentów w trakcie lub po zakończeniu leczenia ortopedycznego. Ćwiczenia skupiają się na przywróceniu funkcji narządu ruchu utraconych wskutek urazu, choroby, zmian nabytych lub wrodzonych w układzie kostno-stawowym i mięśniowym.

 • neurologiczna- jako element rehabilitacji neurologicznej kinezyterapia zmierza do przywrócenia sprawności ruchowej u osób po udarach, urazach głowy i rdzenia kręgowego, cierpiących na schorzenia układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe itp.) oraz dyskopatię.

 • pediatryczna- stosowana u dzieci z tworzącą się bądź rozwiniętą niepełnosprawnością powodowaną chorobami układu nerwowego, wrodzonymi wadami narządu ruchu, chorobami genetycznymi, opóźnieniem rozwoju umysłowego, jak również po urazach, operacjach i w chorobach przewlekłych.

 • sportowa- jest elementem leczenia kontuzji i przeciążeń wynikających z aktywności sportowej. Ćwiczenia ukierunkowane są na zminimalizowanie skutków urazu oraz powrót do pełnej aktywności sportowej w możliwie jak najkrótszym czasie.