×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Masaż sportowy

Masaż sportowy to zabieg dla osób, które uprawiają sport regularnie, ale także dla tych którzy wysiłek fizyczny podejmują od czasu do czasu. Dla olimpijczyków, profesjonalistów, a także amatorów dopiero zaczynających swoją przygodę.

Cena masażu sportowego w CR FinMed to 50 zł, http://finmed.com.pl/cennik

Głównym celem masażu sportowego jest odpowiednie przygotowanie naszego ciała do wysiłku fizycznego dzięki technikom rozgrzewającym mięśnie i stawy. To także skuteczny sposób na niektóre kontuzje i utrzymanie dobrej formy w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Pomaga usunąć zakwasy, usuwa napięcie mięśni, relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku.

Masaż sportowy, choć wyróżniamy kilka jego rodzajów, w każdej postaci czerpie z masażu klasycznego. Jest więc głaskanie – na początku i na końcu sesji – rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie ciała. Jednak podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami masażu polega na tym, że ten sportowy wykonuje się z użyciem większej siły i energii. Bywa bolesny i nieprzyjemny, jednak należy pamiętać, że jego celem nie jest wprowadzenie masowanej osoby w stan wyciszenia czy odstresowania, a przeciwnie – to część programu treningowego sportowca.

 

Masaż sportowy jest też podobny do masażu izometrycznego, który ma na celu odbudowanie masy i siły mięśniowej. Co więcej, jego zadaniem jest przywrócenie sportowcowi sprawności sprzed urazu. Ma również pomóc mu osiągnąć jak najlepsze wyniki sportowe.

Masaż sportowy pełni różne funkcje i przebiega inaczej – w zależności od poziomu zaawansowania sportowca. Wyróżniamy m.in.:

- masaż sportowy przed-, między- i powysiłkowy,
- masaż przed zawodami (wzmacniająco, rozluźniający),
- masaż restytucyjny (rozluźniający, poprawiający krążenie, przyspieszający przemianę materii),
- masaż kondycyjny
- masaż treningowy (stosowany bezpośrednio po treningu)

Częstotliwość korzystania z masażu sportowego zależy od takich czynników jak płeć, wiek, stopień wytrenowania, rodzaju uprawianej dyscypliny sportu i powierzchnia masowanej partii ciała. Aby masaż sportowy spełniał swoje zadanie, należy stopniowo zwiększać czas jego trwania oraz intensywność bodźców.

Masaż sportowy pobudza układ ruchu przed wysiłkiem i minimalizuje efekty zmęczenia już po nim. Usprawnia krążenie chłonki i krwi, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej wędrują do mięśni. Te z kolei, poprzez działanie masażu sportowego, są bardziej rozgrzane i rozluźnione. Masaż sportowy poprawia metabolizm, pozwala sportowcowi uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres i jego objawy: zaparcia, biegunki. Masaż sportowy zmniejsza również ryzyko wystąpienia kontuzji. Pozwala zlikwidować zmęczenie po wysiłku i powstałe w mięśniach zakwasy. Podsumowując, pomaga organizmowi lepiej przygotować się do intensywnego wysiłku i zminimalizować jego negatywne skutki.

 

 


 

Godziny przyjęć

Stargard | Pon. - Piąt. 10:00 - 18:00
Szczecin | Pon. - Piąt. 08:00 - 19:00