×
 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

 • Szczecin

  ul. Narutowicza 13e

  tel. 793 121 121

 • Stargard

  ul. Wieniawskiego 16

  tel. 881 352 319

Łokieć tenisisty – komu się przydarza i jak sobie z nim radzić?

Łokieć tenisisty – komu się przydarza i jak sobie z nim radzić

Przypadłość zwana „łokciem tenisisty” wbrew nazwie nie przydarza się głównie miłośnikom tenisa. Stanowią oni zaledwie 10% przypadków klinicznych. Dotyczy to zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej i jest dolegliwością uznawaną za chorobę zawodową m.in. pracowników biurowych, informatyków mechaników itp. zawodów.

Główną przyczyną łokcia tenisisty są zmiany degeneracyjne spowodowane długotrwałym przeciążaniem ręki podczas wykonywania ruchów nadgarstka, np. pisania na klawiaturze czy wkręcania śrubek. To stan, który powoduje ból wówczas, gdy ścięgna łokcia są przepracowane. Ból łokcia występuje przede wszystkim w miejscu, gdzie ścięgna mięśni przedramienia przyłączają się do kostnej wypukłości łokcia od strony zewnętrznej (bocznej). Taki ból może rozprzestrzeniać się do przedramienia i nadgarstka.

Jeżeli odpoczynek, oszczędzanie ręki, zimne okłady, leki przeciwbólowe nie łagodzą dolegliwości należy udać się do fizjoterapeuty. W przypadku łokcia tenisisty zalecane zabiegi to masaż głęboki w polaczeniu z zabiegami fizykoterapeutycznymi jak krioterapia, laseroterapia, ultradźwięki czy magnetoterapia.

Godziny przyjęć

Stargard | Pon. - Piąt. 10:00 - 18:00
Szczecin | Pon. - Piąt. 08:00 - 19:00